I MISTRZOSTWA POLSKI TANTRIX. ZAKOŃCZONE

Pierwsze miejsce dla pana Marka Reniersa,
drugą pozycję zajęła pani Katarzyna Jezierska,
trzecie miejsce dla Zuzany Syczuk.

NOWY REKORD ŚWIATA

W Tokyo panu Kinzo Uchida udało ułożyć się największą pętlę w kolorze niebieskim, nowy rekord Świata od 9.11 wynosi 246. Poniżej zdjęcie w rekordu.

WWW.SHOCKWAVE.COM

Prezentujemy nową możliwość zabawy w Tantrix Solitaire (Pasjans), Discovery (Odkrywanka) i Xtreme. Shockwave.com jest największym na świecie portalem gier on-line. Wysokiej jakości grafika, interesujący system rozgrywki, liczenia punktów i prezentacji rankingów zapewniają wspaniałą zabawę z Tantrixem. Dwie pierwsze zabawy Pasjans i Odkrywanka są znane z na rynku polskim z Zestawu Tantrix lub serwisu on-line o tyle Xtreme jest NOWOŚCIĄ! Tantrix Xtreme w odróżnieniu od Odkrywanki gdzie na płytkach kolory cyfr prowadzą gracza przez zabawę w Xtreme kolory cyfr na płytkach są tylko białe, gracz sam musi odnaleĄć prawidłowe rozwiązanie jakim jest pętla - tylko w jakim kolorze??? Dostęp do gier jest bezpłatny. Zobacz, zainstaluj i zgraj

*/ ?>

1987: Gra umysłu

Pierwsza wersja Tantrix nazywała się Grą umysłu (The Mind Game)- tak jak sklep z grami należący do twórcy Tantrix. Składała się ona z 64 tekturowych części z liniami tylko w dwóch kolorach: czerwonym i czarnym. Dziwna sześciokątna plansza składała się w trzech miejscach na kształt diamentu - stąd kształt pudełka.

1991: Gra Tantrix

Znikła plansza, pojawiła się nazwa Tantrix. Pierwsze 2000 gier zostało sprzedanych w płaskich sześciokątnych pudełkach. Następnie używano cylindrycznych, również sześciokątnych opakowań, aż w końcu pojawiły się winylowe woreczki podróżne.

1991: Tantrix Original

Pierwsza układanka Tantrix nazywała się Crazy Tantrix Original. Składała się z 10 płytek z liniami w trzech różnych kolorach. W każdym z tych kolorów można było uformować pętlę. Większość ludzi potrzebowało od 15 do 45 minut, aby ułożyć tę wersję układanki. Zanim wynaleziono Tantrix Discovery, Tantrix Original był najłatwiejszym sposobem rozwijania myślenia przestrzennego, niezbędnego w grze Tantrix.

1994: Super 5 Puzzles

Super 5 Puzzles było krokiem naprzód w stosunku do układanki typu Original. Zaprojektowano 5 poziomów: Junior, Student, Profesor, Mistrz i Geniusz, niektóre z nich (szczególnie Geniusz) były bardzo trudne. Wszystkie 5 układanek składało się z 10 lub 12 płytek. Można je było kupić oddzielnie (w niektórych krajach nadal są w sprzedaży) lub jako zestaw 56 płytek. W układance Junior, Student i Mistrz należy ułożyć jedną pętlę. Profesor to układanka o podwójnej pętli, natomiast Geniusz to pętla o podwójnej linii.

1996: Tantrix w Internecie

Na początku 1996 roku Tantrix pojawił się w Internecie. Dwie niezależne strony, strona własna twórcy gry i InterNetivity Tantrix (na której można było grać on-line w czasie rzeczywistym) połączyły się i początkowo działały pod nazwą Playtantrix.com (Tantrix.com nie był wtedy dostępny). Rok póĽniej powstał Tantrix.com - obecnie używana nazwa domeny.

1997: Tantrix Rock

Tantrix Rock jest trójwymiarową układanką składającą się z sześciokątnych i kwadratowych płaszczyzn. Każda z 14 płaszczyzn połączona jest z ruchomą, ręcznie malowaną płytką. Celem gry jest po prostu dopasowanie kolorów. Istnieje wiele możliwości ruchów, jest jednak tylko 5 prawidłowych rozwiązań.

1997: Tantrix CDROM (Windows)

Wersja CDROM była przedsięwzięciem podjętym przez Tantrix Games i firmę multimedialną Nelson, która specjalizuje się w tematach związanych z Nową Zelandią. Program ten umożliwia grę z komputerem (na różnych poziomach) lub z innymi osobami.

/

1999: Tantrix Discovery

Tantrix Discovery, składająca się z 10 płytek, jest naszą najpopularniejszą grą. Zaczyna się ona od 3 płytek i staje się coraz trudniejsza w miarę dodawania kolejnych części. Discovery sprzedawana jest na całym świecie w woreczkach z siatki lub drewnianych czy chromowanych stojakach.

2000: Tantrix Game Pack

Tantrix Game Pack zawiera wszystkie najlepsze układanki i gry wynalezione od początku istnienia Tantrix, w tym Discovery, Super 5 Puzzles, 2 Unsolved Puzzles (układanki nigdy nierozwiązane) i oczywiście grę strategiczną Tantrix. Możesz też obejrzeć indeks płytek Tantrix

Jeśli chcesz, możesz wykorzystać Tantrix podczas zajęć w szkole lub na spotkaniach pozalekcyjnych. Przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw zadań logicznych oraz nierozwiązanych układanek.

Obecnie możemy zaproponować Ci odwiedzenie następujących stron związanych z Tantrixem:

Najważniejsze strony:

Strony narodowe

PHU GRAPET
tel: 601 160 935
email: info@tantrix.pl